Ada Katarzyna Szewczyk

Wszyscy twierdzą, że moje powieści są trudne, magiczne, przerażające, barwne, zapierające dech w piersiach, niesamowite, poruszające. Ja sama utrzymuję, że to tylko odzwierciedlenie tego, co mi we łbie siedzi. I nie jestem pewna, czy to tak do końca dobrze o mnie świadczy. Do każdego dzieła wepchnę nutkę niezrozumiałości, szczyptę złośliwego humoru, odrobinę łzawych wzruszeń, sporą porcję smutku i cierpienia, garść atmosfery sennego marzenia i spajającą wszystko fantastyczną bazę. Moją pisarską słabością zdecydowanie są długowłosi panowie, blokowiska, pociągi, radzieckie karabiny maszynowe i wilki.

 

A co oprócz pisania? Przede wszystkim kolej. Wielbię wszystko, co z nią związane – pochłaniam książki i magazyny, jeżdżę na zloty pasjonatów, kolekcjonuję modele, podróżuję nazbyt często i pod najgłupszym nawet pretekstem. Chętnie uczę się ciekawostek i danych technicznych ulubionych lokomotyw, by potem zamęczać nimi rodzinę przy świątecznym stole. Moim największym marzeniem jest zostać maszynistą i nigdy nie musieć powiedzieć, że zrezygnowałam z jakiejś części siebie tylko dlatego, że bałam się, co ludzie o mnie powiedzą.

 

A co oprócz pisania i pociągów? Współprowadzę grupę szermierki klasycznej, nałogowo czytam książki i blogi, słucham starego hard rocka, wałęsam się po opuszczonych budynkach, śpię dwanaście godzin na dobę i poświęcam swoim kotom. Nawet jeśli oznacza to odłożenie pisania w czasie przez pewną złośliwą kulkę śpiącą akurat na klawiaturze. Posiadam niemiły zwyczaj raczenia wszystkich swoim typowo męskim i wyjątkowo złośliwym poczuciem humoru i rozpaczania później, że ofiary widzą we mnie kumpla, a nie kobietę. Szkołę skończyłam z najwyższym trudem i nie wracam do tego okresu nawet w najgorszych koszmarach. Chyba że akurat muszę książkę o tym napisać. Stosunek do nauki mam dość specyficzny, tak więc chrzanić studia, jako maszynista więcej zarobię. I będę mieć więcej czasu na pasję. Publikuję głównie na portalu Wattpad pod pseudonimem LeahBlackwolf. I Leą właśnie proszę mnie nazywać, bo to moje mentalne imię i koniec kropka.

Wattpad

Powieści tego autora:

Ada Katarzyna Szewczyk
Uszkodzona Dusza
MDS - Miłosne Rewolucje - Grupa Ailes
Lubimy Czytać
www.000webhost.com