O Ailes

Ailes to inicjatywa dwóch początkujących autorek, która została wcielona w życie w 2012 roku. Pierwotny projekt utworzono na potrzeby promocji jednej powieści, „Ailes", prekursora całego przedsięwzięcia. Z czasem pomysłodawczynie rozszerzyły program i objęto nim coraz więcej nowych powieści. Inicjatywa ewoluowała i wkrótce zaczęły powstawać grupy literackie zrzeszające i umożliwiające kontakt osobom dzielącym tę samą pasję. Organizowano warsztaty literackie, gdyż w głównej mierze postawiono na autodydaktykę. Początkowo projektem zajmowała się grupa La Noir, co zaowocowało wydaniem antologii tematycznej MDS, z której zysk przeznaczony został na organizację humanitarną Pajacyk. Następnie inicjatywę przejęła grupa Ailes, która zaczerpnęła swą nazwę od pierwotnego zamysłu i obecnie sprawuje pieczę nad całością przedsięwzięcia. Wytycza cele, po czym sprawnie je realizuje, stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej.

 

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi antologiami. W 2017 roku została wydana "Godzina Diabła", potem na początku 2018 roku "MDS: Miłosne Rewolucje". Następnym celem są Deszczowe Sny, nad którą właśnie trwają prace wydawnicze. Organizowane są również konkursy oraz plebiscyty. Jednym z nich jest coroczny Ailes Award.

 

Celem grupy jest wyjście ze standardowych kanonów, samodoskonalenie się i ułatwianie startu osobom pragnącym podporządkować swoje życie pisaniu i zrobić karierę w świecie literatury. Natomiast powieść, która zapoczątkowała cały ten projekt, jest obecnie w trakcie modernizacji i już wkrótce ponownie będzie dostępna dla szerszego grona odbiorców.

Ailes
www.000webhost.com