Rekrutacja

1. Zgłosić może się każda osoba pisząca, nieważne, czy ma na swoim koncie wydane powieści, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z pisarstwem. Istotne jest to, żeby odnalazła się w grupie pisarzy. Musi nas łączyć wspólna pasja.

2. Zgłosić można się, wypełniając formularz na stronie www.ailes.pl.

3. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko (bądź pseudonim, jeśli ktoś tak woli), adresy swoich social mediów (fp, ig, wattpad, LC, inne) oraz podać gatunki, w których czuje się najlepiej. Chcemy też poznać styl danej osoby, sprawdzić, jak sobie radzi z językiem polskim itp., dlatego prosimy o podesłanie próbki tekstu w formie krótkiego prompta (maksymalnie strona A4) o dowolnej tematyce na jeden z podanych niżej zagadnień:

a. Do trzech razy sztuka

b. Cukierek albo psikus

c. Najlepszy przyjaciel człowieka

4. Nie mamy odgórnie przewidzianej liczby miejsc, jednak w przypadku dużej ilości chętnych, zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.

5. Dołączenie do grupy wiąże się ze współpracą, aktywnością, wykonywaniem przydzielonych zadań (staramy się dzielić sprawiedliwie na wszystkich członków grupy), a także z profitami, jak pomoc w pisaniu, wsparcie grupy, motywowanie się nawzajem, wydawanie wspólnych antologii czy realizacja innych projektów itp. Jednym słowem: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Aby coś otrzymać, trzeba też dać coś od siebie innym.

6. Dołączenie do grupy jest dobrowolne i nieodpłatne. Nie przyjmujemy żadnych opłat członkowskich, nie płacimy również za wykonaną pracę. Robimy wszystko z miłości do literatury.

7. Każdy, kto pozytywnie przejdzie rekrutację, zostanie przyjęty na trzymiesięczny okres próbny. Ma to na celu poznanie się, sprawdzenie, jak nam się razem współpracuje itp. Jesteśmy tylko ludźmi, a to oznacza, że musimy znaleźć wspólny język. Wszyscy muszą czuć się przyjemnie i komfortowo. Z grupy można odejść w każdej chwili – nikogo nie trzymamy na siłę, nie będziemy też mieć żalu, jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że grupa nie jest miejscem dla Ciebie.

8. Nie szukamy zawiści, nietolerancji, nie potrzebujemy też osób, które pragną zaistnieć kosztem innych. W grupie nie ma lidera, wszyscy jesteśmy równi. Dopóki działamy wspólnie, współpraca ma sens. O wiele przyjemniej pracuje się w zgodzie niż w grobowej atmosferze.

9. Preferujemy osoby pełnoletnie.

10. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października.

gallery/dsc_5179b
Imię, nazwisko (pseudonim)  
Email  
Social media  
Ulubione gatunki literackie  
Wiadomość  
Załącznik