Roland Hensoldt

Roland Hensoldt, zdobywca pierwszego miejsca w X edycji ogólnopolskiego konkursu Pigmalion Fantastyki 2018 - wyzwania literackiego, które od dziesięciu lat jest oceniane przez zawodowych pisarzy: Annę Kańtoch (m. in. Nagroda ESFS, pięć nagród im. Janusza A. Zajdla oraz Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego); Michała Cholewę (m. in. Nagroda Zajdla); Pawła Majka (m. in. dwie nagrody literackie im. Jerzego Żuławskiego). Jurorom udało się odkryć kilka talentów - wielu laureatów konkursu opublikowało później książki i pisało dla znanych magazynów SF, jak Radek Rak, który obecnie ma na swoim koncie sześć książek.

 

Zajął II miejsce w konkursie „Herbertki 2018” i jest zwycięzcą w drugiej edycji konkursu literackiego Ailes 2018 – grupy literackiej istniejącej od 2012 roku, a potem stał się jej częścią.

 

Został nominowany do nagrody w konkursie Sweek Polska – „Otwarte drzwi 2018”.

 

Jego opowiadania są opublikowane w magazynie Biały Kruk i Abyssos

 

Obecnie pracuje w amerykańskiej korporacji IT. Zdobył doświadczenie w zarządzaniu projektami i procesami związanymi z komunikacją online; zarządzaniu treścią portali internetowych; analizą Big Data; tworzeniu systemów raportowania; e-Learningu.

 

Z wykształcenia bibliotekarz – ekonomista, z zamiłowania emigrant z ośmioletnim stażem w czterech krajach, w tym w inspirującej Rumunii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, WSHiP oraz student „greckiej ekonomii” w Athens University of Economics and Business w Atenach. Wieloletni redaktor naczelny nieistniejącego już wortalu technologicznego Palmtop.pl, redaktor kilku serwisów informacyjnych (w tym Bankier.pl, ZazyjKultury.pl, Manstream.pl, OpenZone.pl, iPhoneblog.pl) i dziennikarz w magazynie HoReCa. Były zawodowy bloger. Swoje pierwsze szlify zdobywał jako stażysta w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta RP.

 

Z zamiłowania i „po godzinach” zajmuje się pisaniem, amatorsko video-montażem i sportem. Fan audiobooków. Jako bibliotekarz-teoretyk marzy, aby pewnego dnia ukończyć swoją książkę i znaleźć ją na półce biblioteki.

Facebook
Roland Hensoldt
Blogspot

Powieści tego autora:

Antologia "Pigmalion Fantastyki"
Ailes - Deszczowe Sny
www.000webhost.com