Roland Hensoldt

Roland Hensoldt, zdobywca pierwszego miejsca w X edycji ogólnopolskiego konkursu Pigmalion Fantastyki. Wyzwanie literackie od dziesięciu lat jest oceniane przez zawodowych pisarzy: Annę Kańtoch (m. in. Nagroda ESFS, pięć nagród im. Janusza A. Zajdla oraz Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego); Michała Cholewę (m. in. Nagroda Zajdla); Pawła Majka (m. in. dwie nagrody literackie im. Jerzego Żuławskiego), którym udało się odkryć kilka talentów. Wielu laureatów konkursu opublikowało później książki i pisało dla znanych magazynów SF, jak Radek Rak, który obecnie ma na swoim koncie już sześć książek.

 

Roland Hensoldt jest też zwycięzcą w drugiej edycji konkursu literackiego Ailes – grupy literackiej istniejącej od 2012 roku, a potem stał się jej częścią. Obecnie pracuje w amerykańskiej korporacji IT. Zdobył doświadczenie w zarządzaniu projektami i procesami związanymi z komunikacją online; zarządzaniu treścią portali internetowych; analizą Big Data; tworzeniu systemów raportowania; e-Learningu.

 

Z wykształcenia bibliotekarz – ekonomista, z zamiłowania emigrant z ośmioletnim stażem w czterech krajach, w tym w inspirującej Rumunii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, WSHiP oraz student „greckiej ekonomii” w Athens University of Economics and Business w Atenach. Wieloletni redaktor naczelny nieistniejącego już wortalu technologicznego Palmtop.pl, redaktor kilku serwisów informacyjnych (w tym Bankier.pl) i dziennikarz w magazynie HoReCa. Były zawodowy bloger. Stażysta w Kancelarii Prezydenta RP w biurze prasowym.

 

Z zamiłowania i „po godzinach” zajmuje się pisaniem, amatorsko video-montażem i sportem. Fan audiobooków. Jako bibliotekarz-teoretyk marzy, aby pewnego dnia ukończyć swoją książkę i znaleźć ją na półce biblioteki.

Facebook
Roland Hensoldt
Blogspot

Powieści tego autora:

Antologia "Pigmalion Fantastyki"
www.000webhost.com